Yazılım Yapan Mühendislik Firmaları Listesi


Yazılım Yapan Mühendislik firmaları listesi başlıklı yazımıza başlamadan önce yazılım hakkında biraz bilgi vermekte fayda var. Yazılım; elektronik aletlerin belirli birtakım işleri yapmasını sağlamak amacıyla yazılan ve kodlanan programların tümüne verilen isimdir. Program kullanılmaya başlandığında çevre birimlerinden belleğe doğru yükleme yapılmaktadır. Bilgisayarların çalışmasını için yazılım olan işletim sistemi de belleğe otomatik olarak yüklenmektedir. İşletim sistemi olmadan da bilgisayarlar çalışmamaktadır.

İşletim sistemleri işlemcilere özgü çalıştırıldığından dolayı uygulama yapılacak programlar da işletim sistemlerine göre hazırlanmaktadır. Bu şekilde sürekli döngünün sağlanabilmesi için yazılım gerekmektedir. Yazılım için de yazılım mühendislerine ihtiyaç duyulmaktadır. Hayatın tüm alanlarında bilgisayarlar ve teknoloji kullanılmakta ve bunların tasarlanması ve oluşturulması için de yazılım mühendisliği alanına yönelim olmaktadır.

software-yazılım firmaları

Yazılım Mühendisi Ne İş Yapar, Nerelerde Çalışır ve Özellikleri Nelerdir?

Yazılım mühendislerinin tasarlamış olduğu yazılımlar; otomotiv, bankacılık, kamu kurumları ve telekomünikasyon gibi birçok sektör ve alanda kullanılmaktadır. Bundan dolayı yazılım isteyenler farklı tasarım ve amaçlar için kullanabilecekleri türleri yazılım mühendislerine aktarmaktadırlar. Mühendis de istenilen özellikler doğrultusunda tasarımı yapmakta ve sürekli müşterilerle yoğun bir iletişim içinde olmaktadır.

Programı yazıp test ettikten sonra da sorunsuz çalışması için çaba harcarlar. Ardından da eğer gerekiyorsa bu yazılım için bir yönerge hazırlayıp eğitim verebilirler. Ayrıca iş imkanı olarak da özel sektörün yanında kamu sektöründe de çalışabilmektedirler. Sürekli kendilerini geliştirmeli, dikkatli ve sabırlı olmalı, matematik ve fen alanlarına ilgi duymalı ve tasarım yetenekleri olmalıdır. Aynı zamanda da yoğun bir tempoda çalıştıkları da unutulmamalıdır.

teknoloji-dünyası-yazılım mühendisliği

Yazılım Firmaları

Yazılım için çeşitli firmalar ve şirketler bulunmaktadır. Bu firmalar ve şirketler müşterilerle sürekli iletişim halinde ve yeniliğe açık olma konusunda bir hayli dikkatli olmalıdırlar. Bu yazılım firmalarını liste halinde vermek gerekirse bu firmalardan bazıları;

Ankara Vega Yazılım Firmaları,

Kadıköy Datasoft Yazılım Firmaları,

İstanbul Mega Yazılım Şirketi,

Ankara Elkom Yazılım Şirketleri,

İzmir Ceo Yazılım Firmaları,

Akınsoft Bilgisayar Yazılım Firması,

Etakip Perde Yazılım Firması

gibi firmalardır. Bu firmalar çeşitli tasarımlar yapabilmekte ve müşterilerle sürekli iletişim kurabilmektedirler. Sonuç olarak yazılım yapan birçok firma bulunmaktadır. Bu firmalarda birçok yazılım mühendisi çalışmakta ve sürekli hizmet vermektedir.

Yazılım firmaları yukarıda saydığımızdan tabiki de daha fazla. Biz sadece bilinen ve sürekli başarıya doğru adım atan bir kaç yazılım firmalarının adını yazdık. Yazılım firmaları olarak dünyada en büyükler arasında yer almalarını ümit ediyorum.

İlginizi çekebilecek Yazılım Taşeron İlişkisi başlıklı yazımızı okumanızı tavsiye ederim.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir