Skype Kurulumu Nasıl Yapılır?

Çeşitli platformlarda çevrim içi olarak arkadaşlarınızla iletişim kurmak için kullanabileceğiniz en popüler görüntülü konuşma programı skype’dir. Peki, skype kurulumu nasıl yapılır?

Bu program sayesinde pahalı uzun mesafe oranlarını ve aylık dakika kullanım kısıtlamalarını ortadan kaldırarak sesli, videolu ve yazılı sohbeti en iyi şekilde birleştiren bir programdır. Genel olarak Skype’ı bu kadar popüler yapan özellikleri, çevrim içi olarak kullandığınız bilgisayarınızı ücretsiz bir telefona çevirerek bağlantılı olduğunuz diğer skype hesapları ile aranızda yaptığınız her türlü anlık mesajlaşmaları, görüntülü ve sesli sohbetleri ücretsiz olarak yapmanızı sağlamaktadır.

Kurulum ve Kullanıcı Adı Ayarlama

Bilgisayarınıza Skype kurulumu yapmadan önce programı indirmeniz gerekmektedir. İnternet’te bulunan indirme sitelerinden programın hem Maç hem de Windows için kullanılabilen sürümleri mevcuttur.

Programı indirip bilgisayarınıza kurduktan sonra masa üstüne gelen Skype simgesi yardımı ile programı başlatabilirsiniz. Karşınıza gelen oturum açma ekranında eğer varsa hesap adınız ve şifrenizi girmek suretiyle programa giriş yaparak programı kullanabilirsiniz. Eğer Skype hesabınız yok ise ekranda bulunan ‘ Yeni bir hesap oluştur’ butonuna tıklayarak açılan pencere üzerinden sizden istenilen kullanıcı adı, ad soyad, e posta adresi, profil bilgileri alanlarını doldurduktan sonra ‘ Kabul ediyorum – Devam et’ butonuna basarak hesabınızı oluşturabilirsiniz.

Skype Arkadaş Ekleme

Skype üzerinden arkadaşlarınızı bulup konuşmaya başlamanın bir kaç yolu bulunmaktadır. Programın ara yüzünün sol kısmında bulunan ‘ bir kişi ekle’ butonuna tıklayabilirsiniz. Karşınıza çıkan pencereden telefonunu, e posta adresinin veya Skype adını bildiğiniz arkadaşınızı direk olarak arkadaş listenize ekleyebileceğiniz gibi ‘ Tam adı ‘ bölümüne eklemek istediğiniz arkadaşınızın adını yazarak çıkan sonuçlardan aradığınız arkadaşınızı ekleyebilirsiniz.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir