Hakkımızda Biz Kimiz ?

Hakkımızda

Bloğumuza gelip yazılarımızı okuyan her ziyaretçimizin hakkımızda bilgi sahibi olması en doğal hakkıdır. Hakkımızda bölümümüzde sizler için, Lobinter nedir? Neden Lobinter ismini kullandık? Biz Kimiz? gibi soruları mümkün olduğunca cevaplayacağım.

Bizim Hakkımızda, Biz Kimiz ?

Sanal alemde bu ve benzeri girişimlere genelde üç arkadaş olarak düşünür tartışır karar alırız. Karar alırız biraz yanlış bir cümle oldu aslında. Ben kararlı dururum, Rıdvan iyi kötü destek çıkar, Oğuzhan ise hep tutmaz bu diyerek engel olur. Sonuçta mecburen Oğuzhan’da yardım eder çaresi yok 🙂 Sözde karar almamız bu şekilde oluyor. Lobinter de böyle bir tartışmanın sonucu ortaya çıktı. Biz sanal alemde bir adım atabilir miyiz diye düşünen, bazen birlikte bazen de yalnız girişimde bulunan arkadaşlarız.

Rıdvan’ın projesi JETTÜRK için buradan.

Oğuzhan’ın projesi ise TEMALOG için buradan.

Lobinter Adı Nereden Esti ?

Lobinter, lobide sohbet etmekten  esinlendik lobinter.com adında blog açalım dedik. Alan adını ve hostu aldık. Hemen bir tema seçtik ve yazmaya başladık. Blog ne hakkında olmalı diye bir süre düşündükten sonra biz neyi merak ediyorsak o konu hakkında yazalım. Veya bir şey okuduk, öğrendik onu kendi cümlelerimizle buraya yazalım. Söz uçar yazı kalır misali, elbet birilerine faydamız dokunur düşüncesiyle oluşturduk lobinter.com ‘u. İnternet lobimiz.

Lobinter.com

Bazen duygusal anlarda veya benzer durumlarda tamamen anlık düşüncelerimizi yazdığımız çizdiğimiz de oluyor. Bunlar birilerine laf sokmak veya birilerini incitmek adına değil sadece anlık hayal edip cümlelere dökmekten ibaret.

Buradaki linkten Bloğumuzun sizlerle ilk buluşmasını Okuyabilirsiniz.

Ve buradaki yazıdan ise ilk anlık düşünmeden yazdığımız ikinci ve üçüncü yazımıza ulaşabilirsiniz.

Tabiki hakkımızda bölümümüzde belirtmemiz gereken kurallarda olmalı. Başı boş bir meydan değil burası. Değer yargılarımıza göre belli kuralları, sınırları olacaktır elbet. Aşağıda belli başlı kurallarımın olduğunu bilmeniz yeterli. Bu blogda yazılanlar, paylaşılanlar vb. şeyler için gerektiğinde güncellenecek kurallar yer almaktadır.

Lobinter.com kuralları ve gerekli bilgilendirmeler sırasıyla aşağıdaki gibidir.

Kurallarımız

1- Bu internet sitesi şahsıma aittir. Bir başkasını bağlamaz.

a- Bazen arkadaşlarımızın veya okurlarımızın yazdıklarını paylaşabiliyoruz. Bunları da zaten belirtiyoruz.

2- Burda paylaşılanlar bilgi amaçlı ve hayal ürünü olan yazılar, fotolar, videolar vb paylaşımlardır. Bilgi amaçlı paylaşımlarımız inceleme, internet, bilgisayar, teknoloji gibi kategorilerde yer almaktadır.
Hayal ürünü olan paylaşımlarımız ise geriye kalan kategorilerimizde yer almaktadır ve hiç bir şekilde şahsımla bağlantılı değildir. Sadece o an hayal edip yazdığım, çizdiğim, karaladığım vb. paylaşımlardır.

3- Hiç bir şahıs, kurum, kuruluş, siyasi parti vb. yapılarla bağlantım yoktur.

4- Bu site Türkiye aleyhinde yazılan hiç bir yorumu ve benzeri dökümanı asla yayınlamayacaktır. İhanet içinde olanların burada yeri yoktur.