İnsanlar Neden Her Zamankinden Daha Fazla Uygulama Kullanıyor?

Bilişim çağının hayatımıza empoze olmasının ardından nice seneler geçti. Bu seneleri bilişimin insanlara sağladığı uygulamalar sayesinde birer kare alınarak sürekli göz önünde bulunduruluyor. Hızlı bir şekilde insanların hayatlarına aldığı bilişim çağı geçen süreçte kendisini tekrara mecbur kıldığından dolayı ihtiyaçlara karşılık veremez duruma geldi. Bundan dolayı ihtiyacımızı karşılamak için birden fazla hatta çok fazla uygulama kullanılmaya başlandı.

Birbirini Tekrar Eden Uygulamalar Teknolojinin hızlı gelişimi sonrası elbette daha çok beklenti içerisine girildi. Bundan dolayı bilişim çağının her an insanların isteklerine karşılık verilmesi beklenildi. Fakat bilişim çağı bu isteklere karşılık vermek yerine kendisini tekrar etmekten öteye gidemedi. Sürekli aynı motif üzerine işlenen yazılımların sonucunda insanların ihtiyacını uygulamalar karşılayamadı.

Neden Gereğinden Fazla Uygulama Kullanılır?

Durum bu hal alırken insanlar istekleri doğrultusunda uygulamaları artırma yolunda adımlar attılar. Bir müzik uygulaması yerine birden fazla müzik uygulaması kullanılırken, bir oyun yerine birden fazla oyun, bir tarayıcı yerine birden fazla tarayıcı kullanıldı. Çünkü daha fazlasına egemen olununca isteklere cevap verileceği düşünüldü. Fakat bu durum daha fazla uygulamanın silinmesine neden oldu. Ama aynı zamanda daha fazla uygulama kullanılmaya devam edildi. Nitekim hiçbir zaman insanlar isteklerine kavuşamayacaktı. Çünkü reklam sektörünün hat safhada olduğu bu zaman diliminde insanların arayışları sonuçsuz kalacaktı. Bu durum da daha fazla uygulama kullanılmasının sebebini teşkil edecek bir hal alacaktı.

İşte hızlı bir şekilde kendisini hayatımıza empoze eden bilişim çağı bizleri bu duruma bağımlı hale getirdi. Bizlerde bilişim çağını sorgulamadan hızlı bir şekilde yaşamlarımıza kabul ettik. Bu durum daha fazla beklenti gerektirirken bizim daha fazla isteğimiz şu an dek karşılığını bulamadı, ki bu süreç devam ederse bulamayacak da. Bunun neticesi ise daha fazla uygulamaya yönelmeyi gerektirirken, telefonlarımızın daha fazla hard diske sahip olması gerekecektir.

 


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir