Freelance Editörlüğü Yaparak Nasıl Para Kazanılır?

Freelance Editörlüğü Yaparak Nasıl Para Kazanılır?

Freelance editörlüğü demek belirli ve keskin çalışma saatleri olmaksızın ve sizin tercih edebileceğiniz bir sitede serbest editör olmanız demektir.

Kimler Freelance Editör Olabilir?

Kendini geliştirmiş ev hanımları, öğrenciler bile çok rahat freelance editör olabilir. Araştırma yapmayı seviyorsanız, haberleri takip ediyor, güncel konularla ilgileniyor ve bunlarla ilgili içerik hazırlayabileceğinize inanıyorsanız, yazmaktan keyif alıyorsanız sizde freelance editörlüğü yapabilirsiniz.

Ne Kadar Gelir Elde Edebilirsiniz?

Freelance editörlükten çok ciddi paralar kazanabilirsiniz. Ancak günde sadece 1-2 içerik üreterek bile aylık 100-150 tl arası gelir elde edebilirsiniz fakat fazlasını yapacağınızı düşünüyorsanız günde 4-5 içerik üreterek bu miktarı ikiye katlayabilirsiniz.

Nasıl Freelance Editör olunur?

  • Öncelikle işe kendinize masa sandalye ve bilgisayardan oluşan bir home ofis kurun.
  • Üreteceğiniz içerikleri gösterebileceğiniz bir internet sitesi, sosyal medya sayfası ya da bir blogunuz olmalı.
  • Bu işleri alabilmek için freelance editör arayan sitelere başvurabilirsiniz. Bu siteler özgeçmişinizi görmek ister ve sizi bir nevi sınava tabi tutar.
  • Ek iş bulmak için verilen iş ilanı sitelere bakabilirsiniz bu sitelerde de size uygun işler çıkabilir. Aynı zamanda yazarların ve editörlerin bir araya geldiği forumları araştırıp kayıt olursanız yeteneklerinizi göstererek buradan da size uygun işler bulabilirsiniz.Terimi kaldır: kimler freelamce editörlüğü yapabilir kimler freelamce editörlüğü ya
  • Tıklanmaları yüksek ve popüler sitelerde bedava içerik hazırlayın ve bu içeriklere sitenizin ya da sosyal medya sayfanızın adresini koyun böylece sayfanız doğrudan ulaşılabilir olur ve iş bulmanız kolaylaşabilir.
  • Türkçe dilini akıcı kullanmanız, imla kurallarına dikkat etmeniz ve dil bilgisi konusunda zengin olmanızda önemli bir yere sahip.
  • Evet, freelance çalışmanın rahatlıkları çok fakat aynı zamanda gündemi çok sıkı takip etmeniz, kendinizi göstermek için uğraşmanız, üzerine araştırmalar yapmanız ve kendinizi geliştirmeniz gerekli.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir