Evde Sabun Yaparak Nasıl Para Kazanılır?

Rengârenk, çeşit çeşit, mis gibi sabunlar… Sabun yapımı hem eğlenceli hem de ekonomik bir uğraştır. Evde sabun yaparak para kazanmak istiyorsanız, öncelikle sabunun yapım aşamasını bilmeniz önemlidir. Gereken malzemeler ve satış konusunda belli bir stratejinizin olması gerekmektedir.

Üretim

Sabun malzemelerini araştırıp buldunuz. Şimdi ise yaratıcılığınızı konuşturma vakti. Yaptığınız işi zevk alarak yapmalısınız. Sabun yapımı eğlenceli, ortaya çıkan kokularıyla yapması keyif verici bir uğraştır. İstediğiniz renklerde, dokularda ve koku da sabun yapmak mümkündür. Dekoratif ve görselliği güçlü olan sabunlar piyasada daha çok talep görüyor.

Size düşen görev yaratıcılığınızı konuşturmalı, müşteri çekebilecek potansiyele sahip sabunlar ortaya çıkarmanızdır. Dilerseniz sabunları renklendirirken içerisine kurutulmuş çiçekler, nane yaprakları, kahve tohumları, meyve kabukları vb. materyaller koyarak da görselliğini güçlendirebilirsiniz.

Satış ve Pazarlama

Satış ve pazarlama konusu diğer önemli hususlardan biridir. Kendinizi ve yaptığınız işin tanıtımını yapmalısınız. Bunun için kendinize bir isim bulup broşür, kartvizit, web sayfası hazırlayabilir, farklı mecraları kullanarak işinizi tanıtabilirsiniz. Sosyal medya bu konuda başı çeken mecralardan biridir. Kendinize ait blog oluşturup bunu facebook ve instagram ile güçlendirirseniz kısa zamanda tanınma ihtimaliniz artacaktır.

Sabunlar yaptınız, sosyal medyaya koydunuz fakat yine de satış yapamıyorsanız, ufkunuzu biraz daha genişletip büyük düşünmenin vakti gelmiş demektir. Yöresel pazarları deneyebilirsiniz, hatta biraz daha büyük düşünecek olursanız yöresel pazarların dışına çıkıp, otantik ürünler, hediyelik ürünler ve banyo ürünleri satan mağazalarla görüşüp ürünlerinizi buralarda sergileyebilirsiniz. Sipariş usulü çalışıp, ürünleri evden teslim edebilirsiniz. Küçük şekilli sabunlar yapıp nikah şekeri olarak da pazarlayabilirsiniz. Unutulmamalıdır ki, sabun temizlik sektörünün vazgeçilmez unsurudur bu yüzden sabuna ihtiyaç da asla azalmayacaktır.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir