Evde Kurutulmuş Meyve Paketleyerek Para Kazanmak


Günümüzde sağlık açısından bol minareli ve vitaminli yiyecekleri ve meyveleri seçeriz. Zamanında mevsiminde koparılan meyveler, özenle seçilip fabrikalarda kurutularak mevsimi dışında da tüketilebildiği için çokça tercih edilmektedir. Özellikle bazı meyveler kurutularak fabrikalar tarafından piyasaya sürülür. Bunlardan bazıları; elma, erik, armut, ayva ve buna benzer mevsimsel meyvelerdir.

Geçimsizlik ve yoksulluk yüzünden iş bulamayan kişiler, firmaların vermiş olduğu ek işler sayesinde para kazanabilmektir. Bunlardan birisi de evde kurutulmuş meyve paketleme işidir. Peki, evde kurutulmuş meyve paketleme işi için ne yapmak gerekir? Yazımızın devamında bunun cevabını bulabilirsiniz.

evde meyve paketleme

Kuru Meyve Paketleme İşi Nedir?

Mevsiminde dalından koparılarak toplanan meyveler, fabrikalar tarafından özenle kurutulur ve mevsimi dışında da tüketilmesi sağlanır. Hasat zamanı fabrikalardaki yoğunluktan dolayı çoğu firma iş yükünü azaltmak için evde kuru meyve paketleme işi vermektedir. Daha çok ev hanımlarının ve emeklilerin de yapabileceği bir iş olan kuru meyve paketleme işi ile kendi bütçenize ek para kazanabilirsiniz. Böylelikle hem boş vaktinizi değerlendirmiş olur hem de kazanç elde ederseniz.

Kuru meyve işi genellikle meyve tarımının yapıldığı bölgelerde kuru meyve paketleme işi bulmak daha kolaydır. Bunun için internet sitelerindeki güncel iş ilanları başvurabilir veya sosyal medya sitelerinden uygun ilanlara başvuru yapabilirsiniz. Başvurunuzu yapıp, firma tarafından onay alındıktan sonra, evinize kadar kasa içerisinde getirilen kuru meyveler firma tarafından gönderilen uzman bir görevli aracılığıyla işin nasıl yapılacağı size detaylı bir şekilde öğretilmektedir. Bunun yanında, hijyen açısından firma tarafından size gerekli iş malzemeleri gönderilir. Bunlar; maske, bone, eldiven ve önlüktür.

kayısı-paketleme

Kuru Meyve Paketleme İşi İle Ne Kadar Para Kazanabilirim?

Kuru meyve paketleme işinde, bireysel olarak çalışıldığı vakit, haftalık 300 – 500 TL, aylık ise 1500 – 2000 TL arası kazanmak mümkün olabiliyor. Unutmamak gerekir ki kuru meyve paketleme işi sürekli bir iş değildir, firmaya göre çalışma süresi değişkenlik gösterebilir. Sizde kuru meyve paketleme işi yapmak istiyorsanız, güncel bir ilana başvurabilir ve bu işe başlayabilirsiniz.

Evden iş yaparak ek gelir elde etmek için farklı fikirlere de bakmak istiyorsanız sizi BURADAN ilgili kategorimize alalım. Bir daha ki yazımızda buluşmak üzere.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir