Evde Etamin Yaparak Para Kazanma Yolları

Geçim sıkıntısı ve işsizlik durumu ile karşı karşıya olan yüz binlerce insanın bulduğu ve giderek popülerleşmekte olan bir meslek haline gelen “Evde Etamin yaparak para kazanma” işi, oldukça rağbet gören bir meslek olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Etamin, çoğu zaman keten, ipek ya da kumaştan oluşan, üzerinde nakış ve model yapmaya imkan veren deliklere sahip bir kumaş türüdür. Özelikle eli yatkın ev hanımlarının oldukça iyi aşina olduğu bu kumaş ve nakış türü, sabırla öğrenildiği zaman kursa dahi gitmeden üstesinden gelinebilecek bir meslek adayı olabilir. En zor modelleri bile birkaç hafta içinde öğrenebilirsiniz.

evde etamin yaparak para kazanma

Para Kazanmak İçin Nasıl Etaminler Yapabilirim?

Etamin, yüzyıllardır kültürümüzde olan bir kumaş olduğundan halkımızın da oldukça aşina olduğu birnevi bir el sanatıdır. İhtiyacımız olan malzemeler yalnızca kasnak, dikiş kutusu ve makas olduğundan; sizinle aynı mesleği edinmiş ve satış yaparak para kazanmayı hedefleyen rakipleriniz ile oldukça fazla ortak noktanız olacaktır. Bunu da biraz hayal gücü, biraz da el becerisini kullanarak birbiriyle uyumlu renk kombinleri yapabilir, gündemi ve genç kesimin ilgi alanlarını takip ederek (süper kahraman, çizgi film vb.) buna benzer modellemelerle oldukça göze değebilir ve iyi bir müşteri kitlesine sahip olabilirsiniz. Bu durum tamamen el becerisi ve en az onun kadar da hayal gücü ile aşılabilecek bir durumdur.

Evde Yaptığım Etaminleri Nasıl Satarım?

El emeği ile ortaya çıkan kazanç kapılarının hepsinde olduğu gibi etaminde de ilk olarak müşteri ve alıcı bulma yöntemi reklam yapmaktır. Buna ilk olarak yakın çevrenizle başlayıp, daha sonra etaminlerinizin duyulması sonucu birçok kesime ulaşabilirsiniz. Bunun yanı sıra sosyal medyayı kullanarak gündemde revaçta olan birçok objenin etaminini yaparak daha geniş kitlelerin dikkatini çekebilirsiniz.

Son olarak ise yaptığınız etaminlerin satışı için küçük bir internet sitesi kurarak yaptığınız tüm etaminleri sergileyebilir, kar-zarar dengesini de hesaplayarak bir fiyat belirleyebilir ve müşterilere sunulmak üzere satışa sunabilirsiniz. Tek yapmanız gereken el becerinize ve sizi diğerlerinden farklı kılacak hayal gücüne güvenmeniz.

evde etamin yapma iş fikri

Evde Etamin Yaparak Para Kazanma farklı iş fikirlerinden sadece bir tanesi. Diğer evden para kazanma ve internetten para kazanma fikirleri için İş Fikirleri – İnternetten Para Kazanma bölümünü ziyaret etmenizi öneririm. Ve lobinter.com ‘un forum sitesi www.lobinter.net ‘i de arada yoklamanızda fayda var. Bir sonraki makalemizde görüşmek üzere.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir