Evde Ahşap Oyuncak Yaparak Para Kazanma Yolları

Ahşap Koltuk Takımı


Günümüz teknolojisi ve materyalleri ile üretilen oyuncaklar, bilindiği üzere tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de çocukların sağlığı için tehdit unsuru olarak görülüyor. Son zamanlarda bu konuda oldukça bilinçlenen ebeveynler, çocuklarının sağlığını düşünmek zorunda olduğundan kanserojen maddeler içeren oyuncaklar yerine tahta , ahşap oyuncak ve sağlık açısından hiçbir risk unsuru taşımayan oyuncaklara yönelmekteler. Her geçen gün biraz daha bilinçlenen ebeveynler olduğundan, doğal olarak ahşap malzeme ile üretilen oyuncaklarda da oldukça büyük bir talep meydana geldi. Ahşap oyuncak özellikle işsiz, ek iş arayan ya da evde para kazanabileceği bir iş arayan insanlar için güzel bir meslek kapısı olabilmektedir.

ahşap şato
ahşap konak

Evde Ahşap Oyuncak Nasıl Yapılır?

İlk olarak bu işte yeniyseniz ve daha önce hiçbir tecrübeniz olmadıysa ilk olarak devlet tarafından Halk Eğitim Merkezleri’nde verilen ve tamamen ücretsiz olan kurslara katılabilirsiniz. Bu eğitimler sonucunda hem evde ahşap oyuncak yapımını tam anlamıyla öğrenmiş olacağınız gibi, bunun yanında da bir belge ile ödüllendirilecek olmanız mümkündür. Evde ahşap oyuncak yapmanız için gerekli araç gereçler ise; oyuncak boyutu kadar tahta, testere, şekillendirici kalıplar, oyma bıçağı, akrilik boya, fırça. Devletin verdiği kursların yanı sıra YouTube ve diğer sitelerden kolaylıkla ulaşabileceğiniz eğitim videolarını da izleyebilirsiniz. Çoğu insanın hobi olarak da yapmış olduğu Ahşap Oyuncak Yapma işi, hobinin dışında para da kazandıran bir meslek halini almıştır.

Ahşap Oyuncakları Nasıl Satarım?

Her el işi üründe olduğu gibi ahşap oyuncaklarda da yaratıcılık ve renklerin uyumu oldukça önemlidir. Evde yaptığınız ahşap oyuncakları ilk olarak çevrenizde bulunan bujiteri mağazalarına götürerek komisyon karşılığı satmanız olacaktır. Turistik bölgeler, bu tür el işlerinin satılması için oldukça uygun yerlerdir. Turistik bir bölgede yaşamıyorsanız kent merkezinde bulunan çarşı, mahalle aralarında kurulan pazarlar gibi mecralarda ürünlerinizi sergileyebileceğiniz yerlerden biridir. Bununla birlikte interneti kullanarak, bir site açarak ya da sosyal medya dallarını kullanarak da online bir mağaza açabilir ve ürünlerinizi sağlıklı bir şekilde satışa sunabilirsiniz. Bu yöntem ödenen komisyonun azalmasına ve daha fazla kazanç elde etmenizi sağlar.

Ahşap oyuncak yaparak para kazanma işini bir aradaşımın eşi Kırıkkale’de yapıyor. Her geçen yıl geliştirerek ahşap oyuncak işini başlangıç aşamasından biraz daha ileriye götürdüler. Şimdi komsiyonculara yüklü miktarda satarak para kazanıyorlar. Cnc Makineleri aldılar. Ürün yetiştiremedikleri bile oluyor. İnternet mağazası açalım dediğimde ürünleri komisyonculara yetiştiremiyorum internet mağazacılığı şu anda beni zorlar dedi. Sizde daha iyisini yapabilirsiniz. İstedikten ve çalıştıktan sonra her şey güzel olur. Fotoğraflar bu arkadaşımın (Emrin Ahşap) eserleri.

Evde çalışarak para kazanmanın bir çok yolu var. Kendinize göre daha farklı seçenekler için İş fikirleri ve İnternetten Para Kazanma kategorisini inceleyin.


No Responses

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir